Raczki i Żabki obchodzą Święto Pieczonego Ziemniaka.

spz„Dziś do ogniska ziemniaka wrzucamy i do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”

Dnia 20.09 przedszkolaki wybrały się do gospodarstwa Edukacji Ekologicznej Virga w Drogoszewie. Pobyt rozpoczął się od wyprawy na pole, gdzie dzieci samodzielnie mogły wykopać ziemniaki. Po skończonych zbiorach dzieci wykonały pająki i ważki z ziemniaków i wykałaczek. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie wiejskiej zagrody oraz karmienie zwierząt. Po skończonych zabawach dzieci z chęcią uczestniczyły we wspólnym ognisku a zaraz po nim ze smakiem zajadały się pieczonymi kiełbaskami oraz ziemniakami. Wspólnie spędzony dzień przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten dzień pachnący pieczonymi ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.