bird
sun

Światowy Dzień Książki

Dzień dobry nasze przedszkolaki dzisiaj mamy czwartek 23 kwietnia Światowy Dzień Książki. 

Kto lubi czytać ręka do góry! Bo jak mówią "Kto czyta książki żyje podwójnie".
Zapraszamy Was do obejrzenia filmu edukacyjnego pt:"Jak powstaje książka"
https://www.youtube.com/watch… 
Pora na piosenkę:
"Przeboje Kulfona i Moniki - Mole książkowe"
https://www.youtube.com/watch…
Zapraszamy do słuchowisk 
http://www.gralandia.pl/…/584-Sluchowisko-czyli-Bajki-Sluch…

Czytanie dzieciom pomaga w budowaniu więzi z rodzicami, jest doskonałą rozrywką i sposobem na wspólne spędzane Jest to świetna okazja, aby oderwać dzieci od telewizorów i komputerów i aby pokazać na czym polega magia ukryta w książce. 
Codzienne głośne czytanie to trwały element pracy dydaktycznej w naszym przedszkolu, pragniemy, aby ta idea była cały czas kontynuowana…prosimy o czytanie dzieciom w domach a od dawna już wiadomo, że najpiękniej czyta mama i tata, zachęcamy więc rodziców, aby głośno czytali swoim pociechom ciekawe, mądre i zabawne książki.
Dzieci z naszego przedszkola dobrze znają i uwielbiają książki : „Turlututu gdzie jesteś ”, ,,Czerwony Kapturek” „Jaś i Małgosia”, „Calineczka”, „Śpiąca królewna”, „Kopciuszek" i wiele innych ...co nas bardzo cieszy.
Dzisiaj, w dniu książek zapraszamy dzieci i rodziców do zabawy:
Proszę, polecić nam ulubioną książkę Państwa dziecka! 
Pora na zagadki dla naszych przedszkolaków:
Miód to jego przysmak, z nim się nie rozstaje. Dla Prosiaczka i Królika, też go czasem daje. 
Mała dziewczynka
w czerwonej czapeczce
i wilk z długimi uszami.
To bajka, którą od dawna znamy
Kot to niezwykły, kot bajkowy. 
Na głowie kapelusz,
na plecach płaszcz nowy.
No i buty, długie czerwone,
z wielką dumą noszone
Była królewną, w lesie mieszkała.
I krasnoludkom pomagała. 
Oczywiście wszyscy znali odpowiedzi
Proponujemy też zabawę tematyczną:
"W Bibliotece” – w której dziecko wspólnie z rodzicem odgrywa scenkę. Rodzic wciela się w rolę bibliotekarza a dziecko osoby wypożyczającej książkę, czyli czytelnika- potem zamiana ról. Zwróćcie uwagę na stosowanie zwrotów grzecznościowych to ważne.

Kochane przedszkolaki pamiętajcie o książki trzeba dbać. Zachęcamy Was do słuchania bajek, oglądania ilustracji, tworzenia samodzielnych opowiadań, które rozwijają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Kilka zadań dla chętnych do wykonania (poniżej ).
Książka jest dobra na wszystko... -jest waszym przyjacielem pamiętajcie o tym.
Chcielibyśmy by nasze przedszkolaki chętnie sięgały po książki, słuchały a w przyszłości czytały je. 
Koniec pisania, zabieramy się do czytania!!