bird
sun

Projekty edukacyjne

zis

FOTOGALERIA

Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!🤸‍♂️
Sport to bardzo ważna sprawa.
Są reguły, jest zabawa.
Namów mamę, siostrę, tatę.
Również dla twojego brata
dobrodziejstwa sportów świata:
refleks, sprawność, orientacja,
walka i rywalizacja.💪
Nasze przedszkolaki bardzo chętnie wzięły dziś udział w zabawach i zajęciach ruchowych poprowadzonych przez Marek Stokarski Mobilny Masażysta
w ramach akcji ZDROWO I SPORTOWO, której głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci, ile sprawia radości, jak wpływa na samopoczucie dzieci i buduje relacje z rówieśnikami w grupie mogliśmy się dzisiaj przekonać. 😁
Nasza placówka przystąpiła do projektu ZDROWO I SPORTOWO, promującej aktywne spędzanie wolnego czasu,  jest to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Po co akcja? Aktywne dzieci to zdrowsi dorośli. Aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu.! Zdrowe nawyki trwają przez całe życie.
Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji. Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie. Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach. Chodzi o to, by pokazać dzieciom i rodzicom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które prowadzone są nie tylko w sali zajęć, ale też na powietrzu czy hali sportowej. Zabawy ruchowe w przedszkolu to stały element codziennych zajęć z dziećmi. Znamy ich mnóstwo – niektóre z nich mają wysoko postawioną poprzeczkę, inne – są po prostu dobrą zabawą.  Równocześnie akcja ma też pokazać nam nauczycielom, wychowawcom i opiekunom, że ćwiczyć można praktycznie zawsze i prawie wszędzie. W projekcie nie ma zgody na łatwe wyjaśnienia, typu „u nas nie ma odpowiedniej sali”, „pogoda dziś jest nieciekawa” czy też „gdybyśmy mieli takie wyposażenie to…”.
Zatem zapraszamy do śledzenia naszych działań w tym zakresie. 
Drodzy rodzice, zachęcamy do włączenia się do realizacji projektu ZDROWO I SPORTOWO w waszych domach, podwórkach, placach zabaw.
 #dziecitrenujawdomu
 
 

psnn

Przedszkole Nasze Bambino bierze udział w projekcie „Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”. Głównym założeniem jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych. poczucia przynależności narodowej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie. 
Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego, a także wpisuje się Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej w roku szkolnym 2020/2021 - Działania wychowawcze. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.
Dzieci zostały zapoznane z autorami książek o Koziołku Matołku - Kornelem Makuszyńskim oraz Marianem Walentynowiczem. Wyjaśnione im zostało znaczenie pojęć: pisarz i rysownik. Dzieci zapoznały się także z postacią Koziołka Matołka Z ogromnym zaciekawieniem codziennie słuchają kolejnych przygód ich ulubionego bohatera. Co miesiąc wykonują  poszczególne zadania ujęte w projekcie.
 
koz