bird
sun

"ZDROWO I SPORTOWO"

Nasza placówka otrzymała Certyfikat uczestnictwa w akcji „Zdrowo i Sportowo” w edycji 2020/2021. Celem akcji była aktywizacja ruchowa dzieci. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać ciekawe rodzaje ćwiczeń dzięki, którym mogły rozwija swoją sprawność fizyczną, a jednocześnie świetnie się bawić.?

ZAJĘCIA Z PIŁKI NOŻNEJ?⚽️

pilkan
 
Nasze przedszkolaki biorą udział w zajęciach sportowych na których z jednej strony jest nauka gry w piłkę, z drugiej zaś nauka zasad fair play, wreszcie nauka współpracy w grupie. Zadaniem tych zajęć jest również rozbudzenie u dzieci zainteresowania sportem. Na zajęciach dzieci przede wszystkim cieszyć się będą ruchem, a elementy piłki nożnej będą wprowadzane stopniowo.
Zajęcia zostały przyjęte z dużym entuzjazmem? może jest wśród dzieci przyszły " Lewandowski ".⚽️⚽️⚽️

„Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”

idz ty lepiej koziołeczku

FOTOGALERIA

Dzieci z grupy ,,Pszczółki” i „Raczki ” z przyjemnością wzięły udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”.
Każdego miesiąca miały do wykonania zadania, w które wkładały dużo pracy i serce. Poznały przygody koziołka Matołka – przesympatycznej postaci z książek autora Kornela Makuszyńskiego. Fabuła sprowadza się do podróży bohatera po całym świecie w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa, jedynego miejsca w świecie, gdzie jakoby podkuwają kozy. Przygody są oczywiście niezwykłe i nieprawdopodobne, koziołek jest sympatyczny, łatwowierny, śmieszny i niezdarny - czytajmy dzieciom codziennie.?
Zachęcamy Wszystkich do odwiedzenia Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie im. Koziołka Matołka, będzie to podróż do krainy baśni, bajek i legend.?

Podziękowanie

lll

Dziękujemy za możliwość realizacji tak wartościowego projektu "Jesteśmy różni, lecz równie ważni".

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

aut

FOTOGALERIA

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym: "Jesteśmy różni, lecz równie ważni". ???
Z tej okazji przedszkolaki, ubrały się się na niebiesko i wykonały plakaty obrazujące , że może się różnimy, ale każdy z nas jest tak samo WAŻNY! . Prace zostaną prezentowane na wystawie w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Siewierzu oraz na fanpage projektu ,,Jesteśmy różni, lecz równie ważni”.
Dzieci dyskutowały o tym, że niezależnie od wieku, koloru skóry, czy wyglądu jesteśmy równi i łączy nas to samo: marzenia, potrzeby, nietykalność, sprawiedliwość, chęć poczucia bezpieczeństwa, akceptacji, radości i szacunku.
Naszym głównym celem było przede wszystkim pokazanie dzieciom, że każdy z nas jest inny i tym samy wyjątkowy i dzięki różnicom występującym pomiędzy nami, tworzona przez nas rzeczywistość jest lepsza. ?
2 kwietnia kolor niebieski daje osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Każdy może wyrazić swoją solidarność: na wiele sposobów : strojem , dodatkami, makijażem, oświetlić budynek na niebiesko, , propagować logo akcji w Internecie (np. na Fb).
Proponujemy obejrzeć ciekawe filmy na temat wzajemnej akceptacji i tolerancji:
Prosimy Was, abyście w tym dniu w swoich domach również „zaświecili się na niebiesko”, ubierzcie się w niebieskie ubrania, zróbcie niebieski kwiatek, odbijcie dłonie w kolorze niebieskim, zróbcie zdjęcie i prześlijcie do nas
Jesteśmy z Wami – na niebiesko. ???????

Zdrowo i Sportowo

zis2

FOTOGALERIA

Jesteśmy aktywni –  rozwijamy sprawność ruchową podczas zestawu ćwiczeń gimnastycznych, podnosząc sprawność motoryczną, zwinność i wytrzymałość fizyczną.
Zachęcamy  rodziców i dzieci do podjęcia wyzwania i codziennych ćwiczeń w domu z partnerami akcji „Zdrowo i sportowo”, wykorzystajcie do ćwiczeń ,to co macie  w domu np. mogą to być ………..skarpetki wykorzystane jako  piłeczki albo  poduszki, koce, krzesła  jako tor przeszkód.?
#kidssport, #dziecitrenujawdomu, #akcjazdrowoisportowo