bird
sun

ZDROWO I SPORTOWO

Nasza placówka przystąpiła do projektu ZDROWO I SPORTOWO, promującej aktywne spędzanie wolnego czasu,  jest to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Po co akcja? Aktywne dzieci to zdrowsi dorośli. Aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu.! Zdrowe nawyki trwają przez całe życie.
Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji. Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie. Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach. Chodzi o to, by pokazać dzieciom i rodzicom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które prowadzone są nie tylko w sali zajęć, ale też na powietrzu czy hali sportowej. Zabawy ruchowe w przedszkolu to stały element codziennych zajęć z dziećmi. Znamy ich mnóstwo – niektóre z nich mają wysoko postawioną poprzeczkę, inne – są po prostu dobrą zabawą.  Równocześnie akcja ma też pokazać nam nauczycielom, wychowawcom i opiekunom, że ćwiczyć można praktycznie zawsze i prawie wszędzie. W projekcie nie ma zgody na łatwe wyjaśnienia, typu „u nas nie ma odpowiedniej sali”, „pogoda dziś jest nieciekawa” czy też „gdybyśmy mieli takie wyposażenie to…”.
Zatem zapraszamy do śledzenia naszych działań w tym zakresie. 
Drodzy rodzice, zachęcamy do włączenia się do realizacji projektu ZDROWO I SPORTOWO w waszych domach, podwórkach, placach zabaw.
 #dziecitrenujawdomu