„Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”

Przedszkole Nasze Bambino bierze udział w projekcie „Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”. Głównym założeniem jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych. poczucia przynależności narodowej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego, a także wpisuje się Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej w roku szkolnym 2020/2021 - Działania wychowawcze. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

Dzieci zostały zapoznane z autorami książek o Koziołku Matołku - Kornelem Makuszyńskim oraz Marianem Walentynowiczem. Wyjaśnione im zostało znaczenie pojęć: pisarz i rysownik.

Dzieci zapoznały się także z postacią Koziołka Matołka.

Z ogromnym zaciekawieniem codziennie słuchają kolejnych przygód ich ulubionego bohatera:)