ZDROWIE TO SKARB

podczas burzy,
gdy ci się dzień dłuży,
i nie skakać po murze,
i nie rzucać się z kolegą błotem,
bo to może być kłopotem.
Żeby zdrowie mieć,
trzeba tylko chcieć.
Jeść witaminki,
nie kwasząc przy tym minki.
Zdrowo się odżywiać,
i zimną wodą się obmywać.
No i ćwiczyć codziennie,
wtedy będziesz zdrowym pewnie.
ZDROWIE TO SKARB ?❣️?

7 kwietnia, z okazji rocznicy powstania WHO obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA. Zdrowie, to bezcenny skarb każdego człowieka. W tym roku to święto ma szczególny charakter…
Tego dnia przedszkolaki opowiadały jak należy dbać o zdrowie. Dzieci przypomniały sobie o zasadach higieny, prowadzeniu zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się. ?????
W przedszkolu każdego dnia realizujemy wychowanie "zdrowego" przedszkolaka. Już od pierwszego umycia rączek po wejściu do sali, przed śniadaniem, po zabawie, po przyjściu ze spaceru czy z placu zabaw, poprzez wszystkie czynności realizowane przez cały dzień, a wyznaczane nam przez codzienną troskę o dzieci!
Polecamy bajkę dla dzieci: „Kubuś – higiena” www.youtube.com/watch?v=O6rHFRv6GSY
- bajka dla dzieci: „Kubuś – witaminki” www.youtube.com/watch?v=oQSUMQRqOeg
- piosenka dla dzieci: „Kubuś – wytańcz witaminy” www.youtube.com/watch?v=VPVgVhOVrP8
-bajkę o złym królu Korona Wirusie i Dobrej Kwarantannie”
Nasze kochane przedszkolaki przygotowały w przedszkolu i w domach laurki, kartki, rysunki z życzeniami będącymi podziękowaniem personelowi medycznemu za poświęcenie zwłaszcza w walce z epidemią koronawirusa! Prosimy o ich dostarczenie po powrocie do przedszkola - będą przekazane naszym medykom ze szpitala w Wyszkowie.
A tymczasem chcemy podziękować Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia na Wasz trud i poświęcenie, za olbrzymi wysiłek w dniach walki z koronawirusem i ofiarną pracę na rzecz ochrony zdrowia i życia ludzkiego. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i siły, a także otaczającej Was serdeczności i wyrozumiałości.???