Raczki i grupa „O” w Teatrze Guliwer

guliwerDnia 14 listopada dzieci z grupy „Raczki” i   grupy „O” uczestniczyły w bardzo wartościowej wycieczce do Teatru Guliwer w Warszawie. Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Przedszkolaki obejrzały spektakl „Amelka, Bóbr i Król na dachu”. Jest to sztuka odwołująca się do dziecięcej wyobraźni. Jej autor zafascynowany poezją i fantazją bajek nadreńskich stworzył zupełnie nową historię. W tej dowcipnej, a nade wszystko poetyckiej zabawie skojarzeniami, odnajdujemy uniwersalną prawdę, że świat nieustannie się zmienia, że skromna dziewczyna może zostać księżniczką, Bóbr księciem, a Dynia ogromnym pałacem. Jest to opowieść o podróży grupy przyjaciół, którzy odkrywają prawdę o tym, kim są. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!