„Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”

idz ty lepiej koziołeczku

Dzieci z grupy ,,Pszczółki” i „Raczki ” z przyjemnością wzięły udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa”.
Każdego miesiąca miały do wykonania zadania, w które wkładały dużo pracy i serce. Poznały przygody koziołka Matołka – przesympatycznej postaci z książek autora Kornela Makuszyńskiego. Fabuła sprowadza się do podróży bohatera po całym świecie w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa, jedynego miejsca w świecie, gdzie jakoby podkuwają kozy. Przygody są oczywiście niezwykłe i nieprawdopodobne, koziołek jest sympatyczny, łatwowierny, śmieszny i niezdarny - czytajmy dzieciom codziennie.?
Zachęcamy Wszystkich do odwiedzenia Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie im. Koziołka Matołka, będzie to podróż do krainy baśni, bajek i legend.?